Úvod » Aktuality » Postřehy z Austrálie

Postřehy z Austrálie

Postřehy z Austrálie

Austrálie - země Aboriginců, klokanů, ptáků Emu a červenené krajiny. Je mnoho a mnoho důvodů proč by tolik lidí chtělo tento kontinent navštívit. Nám se to povedlo;-) Popis z cesty a fotografie můžete zkouknout na našem Facebooku.


Je to pár chvil co jsem se vrátil ze svatební cesty z Austrálie a jsem plný pocitů a emocí. Je to asi i tím, že jsem tam před deseti roky strávil zhruba 9 měsíců svého života a tak jsem měl možnost navštívit krom jiného i stará známá místa, vzpomínat a srovnávat. Je to krásná země plná úžasné přírody, super lidí a pohody. Ano, je tam trochu dráž než by člověk čekal, ale to vše kolem vám to bohatě vynahradí. Fotografie můžete zkouknout na našem Facebooku. Co se asi člověku nejvíce honí hlavou je srovnávání života v Austrálii a života u nás. Odjížděl jsem domů a měl jsem trochu špatnou náladu. Ano ano je tam sice dráž, ale přesto se lidi usmívají a jsou v pohodě. A to je to co mě vedlo k zamyšlení. Koukal jsem samozřejmě po trikách, ale ono je to vlastně o všem kolem. Všude se dočtete děláno v Austrálii, vypěstováno v Austrálii a když je triko zcela výjimečně přeci jenom udělaný jinde, tak tam je aspoň designováno v Austrálii. Když si koupíte sýr, chutná jako sýr, zmrzlina je smetanová no a tak bych mohl pokračovat. Vše samozřejmě australské. Asi o trochu dříve pochopili jak je důležitý, aby peníze zůstávaly doma, a to že je něco dražší vůbec nevadí, páč to vydělá člověk, který to obratem zase někde utratí. Neviděl jsem na každým kroku mraky hypermarketů, vzájemně se předhánějící v akcích. Asi už pochopili, že vydrancovat svoje zemědělce je dost krátkozraký. Hodně mně zamrzelo, jaké to naši zemědělci musí snášet příkoří od řetězců. Musí jim prodávat za pár kaček a ty kačky pak zmizí za hranicemi.

Nikdo mi tam nepřišel frustrovaný, takže pokud kdekoli objevíte BBQ volně přístupné nikdy není špinavé a ba co víc, nikdo nemá potřebu si ho podepsat. Je to u nás tedy tak špatné? Rozhodně ne, Čechy miluji, mám tady spoustu nejlidí a nikdy bych to nevyměnil. A navíc, oni taky někde začínali a kdo zná australskou historii, tak ví, že začínali jako trestanci dovezení z Anglie. Co s tím? Myslím, že pro začátek by bohatě stačilo začít být trochu pozitivní a znát svoji hodnotu. Zbytek přijde sám…..

 


© Blackone.cz